Dwóch Polaków z Ekstraklasy na celowniku Realu Valladolid!

Występujący w La Liga Real Valladolid w letnim okienku transferowym planuje wzmocnić się dwoma młodymi zawodnikami z PKO Ekstraklasy. Jakie są ich szanse na grę w Hiszpanii?


Informację o zainteresowaniu Realu Valladolid Kamilem Jóźwiakiem z Lecha Poznań oraz Przemysławem Płachetą ze Śląska Wrocław przekazał dyrektor sportowy klubu, Miguel Angel Gomez w rozmowie z Piotrem Labogą w Canal+ Sport. Młodzieżowi reprezentanci naszego kraju (Jóźwiak zadebiutował nawet w pierwszej kadrze) znaleźli się wśród potencjalnych kandydatów na nowym graczy hiszpańskiego klubu. Mimo wszystko większe szanse na transfer ma jednak zawodnik Śląska Wrocław.

Według Przeglądu Sportowego rekordem transferowym Realu Valladolid jest 3,3 miliona euro, jakie klub wydał na Dragana Isailovicia... 22 lata temu. Za taką kwotę Lech Poznań raczej nie sprzeda swojego wychowanka, który powoli przebija się do kadry narodowej. Małe jest też prawdopodobieństwo, by w dobie pandemii i kryzysu finansowego Real V. pobił swój dotychczasowy rekord. Większe szanse ma zatem Płacheta, bowiem dla Śląska kwota rzędu 1,5 - 2 milionów euro za byłego gracza Podbeskidzia byłaby sporym zastrzykiem gotówki.

Prowadzony przez Sergio González Soriano zespół walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Po 27. kolejkach zgromadził 29 punktów, co daje mu obecnie 15. pozycję z przewagą czterech punktów nad strefą spadkową.

Komentarze