Czołowy zawodnik Piasta Gliwice na celowniku klubu MLS!

Aktualny mistrz Polski, Piast Gliwice w letnim okienku transferowym może stracić jednego ze swoich boiskowych liderów. Zainteresowanie podopiecznym Waldemara Fornalika wyraża bowiem jeden z klubów MLS.


Zdaniem Przeglądu Sportowego jeden z klubów amerykańskiej Major League Soccer mocno zainteresował się Tomem Hateley'em z Piasta. Świetna postawa angielskiego defensywnego pomocnika w ubiegłym sezonie oraz równie dobra w obecnym nie przeszła uwadze zagranicznych klubów.

Do Gliwic 30-latek trafił w styczniu 2018 roku, rozgrywając od tamtej pory 78 spotkań (6 bramek i 12 asyst). Anglik jest ważnym elementem w układance byłego selekcjonera reprezentacji Polski, dlatego też ten stara się zatrzymać pomocnika na kolejny sezon. Jego umowa wygasa jednak wraz z końcem czerwca bieżącego roku, a próby jej przedłużenia, podjęte jeszcze w ubiegłym roku zakończyły się fiaskiem.

Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław czy szkockiego Motherwell FC do MLS może więc trafić na zasadzie wolnego transferu. W USA w przeszłości występował już jego ojciec oraz dziadek, co może być dla piłkarza dodatkowym motywem do zmiany klubu, by niejako kontynuować rodzinną tradycję.

Komentarze