Wiemy kiedy ruszy Ekstraklasa. Co z innymi ligami?

Wszyscy kibice z niecierpliwością wyczekują powrotu piłki nożnej - zarówno tej krajowej jak i europejskiej. O ile wiadomo już, kiedy swoje rozgrywki wznowi PKO Ekstraklasa, o tyle data powrotu do gry w wielu innych ligach wciąż nie jest znana. 


źródło: Bundesliga.com

Jedynym krajem w Europie, który nie przerwał swoich rozgrywek jest Białoruś. To na BATE Borysów, Dynamo Mińsk, Dynama Brześć i pozostałe kluby tej ligi w głównej mierze zwrócone są oczy futbolowych maniaków, którzy z tęsknoty za boiskową rywalizacją, zdecydowali się na śledzenie tamtejszych rozgrywek, noszących nazwę Wyszejszaja liha.

Na szczęście już 9 maja do gry najprawdopodobniej powróci niemiecka Bundesliga, której zespoły już od jakiegoś czasu intensywnie przygotowują się do powrotu na murawę i walkę o ligowe punkty. Wciąż rozważany jest powrót do rywalizacji 16 lub 23 maja, ale ten najbardziej optymistyczny scenariusz, na tę chwilę wydaje się być również najbardziej realnym.

Liga czeska przewiduje wznowienie swoich rozgrywek na początku czerwca, czyli tydzień-dwa po PKO Ekstraklasie. Niestety wiele wskazuje na to, że rozstrzygnięć na murawie nie doczekamy się w bieżącym sezonie w holenderskiej Eredivisie, ponieważ tamtejszy rząd zakazał organizowania imprez masowych, w tym meczów piłkarskich (nawet bez publiczności) aż do 1 września. Istnieją ponadto obawy, że nie dokończona zostanie również belgijska Jupiler Pro League.

Zdaniem "The Sun" powrót angielskiej Premier League możliwy jest już 8 czerwca. W miniony piątek przedstawiciele najlepszej ligi w Europie dyskutowali na temat wznowienia rozgrywek i być może uda się tego dokonać za nieco ponad miesiąc. Na przełomie maja i czerwca do gry powrócić chciałaby również Serie A, na co nalega Włoska Federacja Piłkarska. Póki co nie wiadomo jednak, czy będzie to wówczas możliwe.

Przypomnijmy, że ze wstępnych ustaleń przekazanych przez prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka wynika, iż PKO Ekstraklasa do gry wróci 31 maja, natomiast zaległe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski odbędą się 27 maja. Ostateczne rozstrzygnięcia w polskiej lidze zapaść muszą najpóźniej do 20 lipca.

Komentarze