Polski bramkarz znalazł się na celowniku Besiktasu!

Turecki Besiktas JK poszukuje bramkarza, który wzmocni ich zespół w nowym sezonie. Wśród kandydatów do transferu znalazł się polski golkiper. 


źródło: aa.com.tr

Plasujący się aktualnie na 5. pozycji w tabeli tureckiej Super Lig Besiktas JK poszukuje bramkarza, który w nowym sezonie zastąpi Lorisa Kariusa. Niemiec do klubu ze Stambułu wypożyczony jest tylko do końca czerwca bieżącego roku. Po zakończeniu sezonu powróci zatem do Liverpoolu, w którym po transferze z Mainz spędził dwa sezony.

Prowadzony przez Sergena Yalçına zespół musi poszukać więc zastępcy dla podstawowego golkipera i być może zostanie nim Rafał Gikiewicz, występujący na co dzień w Unionie Berlin. W obecnym sezonie 32-letni zawodnik rozegrał w Bundeslidze 25 spotkań, 6-krotnie zachowując w nich czyste konto. Wystąpił ponadto w 4 meczach Pucharu Niemiec (2 czyste konta).

Były bramkarz m.in. Śląska Wrocław przez serwis Transfermarkt wyceniany jest na 1,2 miliona euro. Kontrakt Polaka wygasa wraz z końcem czerwca obecnego roku, co oznacza, że do Turcji mógłby trafić jako wolny zawodnik.

Komentarze