Nenad Bjelica obejmie utytułowany klub? Jest bliski podpisania umowy!

Były szkoleniowiec Lecha Poznań, w ostatnim czasie z powodzeniem prowadził chorwackie Dinamo Zagrzeb. Mimo wielu sukcesów został jednak z niego zwolniony, a teraz stoi przed szansą objęcia utytułowanego, tureckiego zespołu.


żródło: supersport.com

Chorwacki trener zespół ze stolicy swojego kraju objął 15 maja 2018 roku, tuż po zwolnieniu z Lecha. Niedługo później świętował z nim tytuł mistrzowski, który udało mu się w świetnym stylu obronić w następnym sezonie. Do tego doszły bardzo udane występy na arenie międzynarodowej. W ubiegłym roku prowadzone przez Bjelicę Dinamo dotarło aż do 1/8 finału Ligi Europy, natomiast w tym, awansowało do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mimo dobrej postawy (m.in. wygranej 4:0 z Atalantą) jego zespół z dorobkiem pięciu punktów zajął ostatnie miejsce w tabeli grupy C.

Zwolnienie Chorwata nie wynikało więc ze słabych wyników sportowych, a rozbieżności w poglądach w kwestiach pozaboiskowych. Nenad Bjelica nie chciał się bowiem zgodzić na obniżki płac zawodników o 66%, stając po stronie swoich podopiecznych. Przypłacił to zwolnieniem, a jego następcą został Igor Jovicević, który wcześniej prowadził zespoły młodzieżowe i drużynę rezerw.

Były trener Kolejorza nie może jednak narzekać na brak ofert. Jednym z klubów, które widziałyby Bjelicę jako pierwszego szkoleniowca jest bowiem 19-krotny mistrz Turcji - Fenerbahce SK. Klub ten oferuje trenerowi aż 1,5 miliona euro za sezon oraz możliwość sprowadzenia utalentowanych piłkarzy z jego kraju, w celu odmłodzenia kadry.
Po rozegranych 26 kolejkach tureckiej Super Lig, Fenerbahce z dorobkiem 40 punktów plasuje się na 7. pozycji. Do liderującego Trabzonsporu straci aż 13 punktów.

Komentarze