Gwiazda białoruskiej ligi na celowniku Rakowa Częstochowa!

Białoruska Wyszejszaja liha, to jedyna liga w Europie, która nie przerwała swoich rozgrywek. Nic więc dziwnego, że na tamtejszych piłkarzy spoglądają obecnie skauci wielu klubów. Podobnie uczynił skauting Rakowa, który zainteresował się gwiazdą Energetika-BGU Mińsk - Jasurem Jachszibojewem.

foto: http://axbor.sorbon.ru/

Osoby, które z tęsknoty za piłką nożną zdecydowały się śledzić rozgrywki naszych wschodnich sąsiadów, być może zwróciły uwagę na tego gracza. Jeżeli jednak kompletnie nic nie mówi wam to nazwisko - spieszę z pomocą. Jachszibojew jeszcze w ubiegłym roku świętował tytuł mistrzowski w Uzbekistanie, z którego pochodzi. Jego drużyna, Pakhtakor Taszkient zdominowała rozgrywki tamtejszej ligi, a 22-letni prawy skrzydłowy w lekkim stopniu się do tego przyczynił. W 18 meczach zanotował bowiem trzy asysty.

Obecnie zawodnik przebywa na wypożyczeniu w Energetiku-BGU Mińsk, gdzie z miejsca stał się gwiazdą nie tylko swojego klubu, ale i całej ligi. Błysnął już w pierwszej kolejce rozgrywek (19.03), kiedy jego zespół dość niespodziewanie ograł BATE Borysów 3:1, a on sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Łącznie po trzech rozegranych do tej pory spotkaniach, ma w swoim dorobku trzy trafienia i asystę. 

Z racji wspomnianej tęsknoty za futbolem obejrzałem pierwszy mecz pomiędzy Energetikiem a BATE i muszę przyznać, że 2-krotny reprezentant kraju zrobił na mnie niezłe wrażenie. Na tle pozostałych graczy pod względem technicznym wyglądał wręcz, jak piłkarz z zupełnie innej, wyższej półki. PKO Ekstraklasa nie jest zbyt techniczną ligą, więc niewykluczone, że i na naszych boiskach mógłby pokazać próbkę swoich możliwości. Problemem może okazać się jednak kwota odstępnego, jaką należałoby zapłacić jego klubowi ze stolicy Uzbekistanu. Nieoficjalnie mówi się o około 300 tysiącach euro.

Komentarze