Niemiecki klub zainteresowany zawodnikiem Lechii Gdańsk!

Karuzela transferowa powoli się rozkręca. Mimo niezbyt dobrej postawy Lechii Gdańsk w rundzie jesiennej jednym z jej zawodników interesuje się klub 2. Bundesligi. 


Jak poinformował Piotr Wołosik - dziennikarz Przeglądu Sportowego - na celowniku Dynama Drezno znalazł się napastnik Biało-Zielonych, Artur Sobiech. 29-letni piłkarz, który w przeszłości występował w innych niemieckich klubach takich jak Hannover 96 czy Darmstadt prawdopodobnie już zimą opuści Gdańsk.

W bieżącym sezonie 13-krotny reprezentant Polski rozegrał 23 spotkania, w których zaliczył zaledwie sześć bramek oraz trzy asysty. Pozostaje tym samym w cieniu Flavio Paixao, który przy identycznej liczbie spotkań (na murawie spędził ledwie cztery minuty więcej) zdołał aż 11 razy wpisać się na listę strzelców oraz dwukrotnie zanotować asystę.

Dynamo Drezno plasuje się aktualnie na ostatnim 18. miejscu w tabeli 2. Bundesligi z dorobkiem 13 punktów po 18 kolejkach. Do ostatniego bezpiecznego miejsca traci siedem oczek. Kontrakt wycenianego przez Transfermarkt na 700 tys. euro napastnika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, co oznacza, że w grę wchodziłby transfer gotówkowy.

Komentarze