Reprezentant Polski na celowniku PSG! Możliwy wielki transfer

Trwa przerwa reprezentacyjna, podczas której Biało-Czerwoni pokonali w czwartek Łotwę (3:0) oraz mierzyć się będą z Macedonią Północną (niedziela, godz. 20.45). Mecze kadry to świetna okazja by pokazać się z dobrej strony na tle solidnych rywali. Mistrz Francji, PSG korzysta z okazji i przygląda się jednemu z kadrowiczów Jerzego Brzęczka. Niewykluczone, że niebawem poczyni starania, by mieć go w swoim zespole. Zawodnikiem tym jest obecny gracz Napoli - Piotr Zieliński. Krytykowany przez wielu za przeciętną postawę w meczach reprezentacji Polski piłkarz, wzbudził zainteresowanie byłego klubu Grzegorza Krychowiaka. Zieliński nie podpisał póki co nowej umowy z włoskim klubem na czym skorzystać chce Paris Saint-Germain.

Umowa Polaka z Napoli obowiązuje tylko do końca czerwca 2020 roku. Obie strony nie są jednak w stanie dojść do porozumienia odnośnie nowego kontraktu, głównie za sprawą wysokiej klauzuli odstępnego, jaką chciałby umieścić Aurelio de Laurentiis. Prezes klubu myśli o kwocie 130 milionów euro, na co nie chcą się zgodzić agenci pomocnika. PSG myślało o transferze Polaka już w zimowym oknie transferowym. Jeżeli ten nie przedłuży umowy z obecnym pracodawcą, latem będzie do wzięcia za darmo.

W bieżącym sezonie Zieliński rozegrał siedem spotkań w Serie A (asysta) oraz jedno spotkanie w Lidze Mistrzów. Przez portal transfermarkt.de wyceniany jest na 40 mln euro.

Komentarze