OFICJALNIE: Ariel Borysiuk zagra w lidze mołdawskiej!

Ariel Borysiuk został dziś nowym piłkarzem mistrza Mołdawii, Sheriffa Tyraspol. Były zawodnik Lechii Gdańsk dołączy tym samym do występującego tam Jarosława Jacha. 


w przeszłości Borysiuk występował m.in. w Queens Park Rangers | foto: www.qpr.co.uk

12-krotny reprezentant Polski znalazł się na piłkarskim zakręcie. Po kolejnym nieudanym sezonie, defensywny pomocnik postanowił spróbować swych sił w lidze mołdawskiej. Poprzednie rozgrywki spędził w Lechii Gdańsk oraz na wypożyczeniu w Wiśle Płock. O ile na Pomorzu nie miał szans na regularną grę jesienią, o tyle na Mazowszu wiosną wybiegał na murawę dość często. W sumie w obu klubach zgromadził 17 spotkań, w których zanotował dwie bramki. Pod koniec czerwca wygasła jednak jego umowa ze zdobywcą krajowego pucharu i od tamtej pory pozostawał wolnym zawodnikiem. Dziś oficjalnie związał się z Sheriffem Tyraspol - liderem ligi mołdawskiej.


Pochodzący z Białej Podlaskiej zawodnik w przeszłości z powodzeniem bronił barw Legii Warszawa. Na koncie ma także występy w 1.FC Kaiserslautern oraz Queens Park Rangers. W wieku 28 lat postanowił ponownie wyjechać za granicę, by posmakować europejskiej piłki. Przynajmniej tak to wygląda w teorii, bo w praktyce gra w zespole mistrza Mołdawii jest krokiem w tył. Zespół ten odpadł już z el. Ligi Mistrzów, natomiast w el. Ligi Europy w II rundzie rywalizuje z albańskim Partizani Tirana (w pierwszym meczu wygrał na wyjeździe 1:0).

Komentarze