Wysokie sparingowe zwycięstwo Legii Warszawa!

Legia Warszawa w swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego pokonała aż 5:0 1.FK Pribram, występujący w czeskiej Fortuna Lidze.

Już w 8. minucie spotkania zespół z Warszawy objął prowadzenie za sprawą trafienia powracającego po kontuzji Jarosława Niezgody. Wicemistrzowie Polski dominowali na boisku i jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie. W 33. minucie uczynił to Portugalczyk Cafu.

Po przerwie podopieczni Aleksandara Vukovicia nadal byli stroną dominującą i potwierdzili to kolejnymi trafieniami. W 52. minucie gola na 3:0 zdobył Andre Martins, w 59. minucie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Wojskowych - Valeriane Gvilia, natomiast w 78. minucie wynik spotkania na 5:0 ustalił Iniaki Astiz.

Legia Warszawa 5:0 FK Pribram
Jarosław Niezgoda 8', Cafú 33', André Martins 52', Walerian Gwilia 59', Iñaki Astiz 78'

Legia Warszawa: (I połowa) 33. Radosław Cierzniak - 5. Igor Lewczuk, 44. William Rémy, 43. Michał Kopczyński, 41. Paweł Stolarski - 23. Salvador Agra, 26. Cafú, 7. Domagoj Antolić, 50. Mateusz Praszelik, 47. Maciej Rosołek (27, 48. Kacper Kostorz) - 11. Jarosław Niezgoda

(II połowa) 30. Radosław Majecki - 20. Marko Vešović, 3. Tomasz Jodłowiec, 34. Iñaki Astiz, 55. Artur Jędrzejczyk - 42. Mikołaj Kwietniewski, 8. Walerian Gwilia, 24. André Martins, 27. Carlitos, 21. Dominik Nagy - 46. Vamara Sanogo

1. FK Príbram: 26. Ondřej Kočí - 2. Petr Průcha, 3. David Šimek, 4. Olivier Kingue (14. Jiří Mezera), 8. Tomáš Jablonský - 7. Radek Voltr (46, 18. Marko Alvir), 5. Jan Rezek (16. Mihailo Cmiljanović), 6. Jaroslav Tregler (46, 13. Jakub Kopřiva), 9. Jiří Januška (85, 15. Petr Janota), 10. Rostislav Jandera (46, 17. Pavel Hájek) - 11. Pavel Vandas (19. Matěj Polidar).