Pogoń Szczecin rozbiła Arkę Gdynia w spotkaniu towarzyskim!

Pogoń Szczecin pokonała w meczu towarzyskim Arkę Gdynia aż 4:1. Podopieczni Kosty Runjaicia nie zaznali jeszcze porażki podczas letniego okresu przygotowawczego.

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 8. minucie, a jej autorem był 15-letni Kacper Kozłowski. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się również Adam Buksa oraz Soufian Benyamina. Po zmianie stron bramkę dla Arki zdobył nowy nabytek tego klubu, Santi Samanes. Wynik meczu na 4:1 w 80. minucie ustalił jednak Zvonimir Kozulj, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu.

Pogoń Szczecin podczas przedsezonowych sparingów jest póki co niepokonana. Poza dzisiejszą wygraną, na koncie ma również zwycięstwo z Chemikiem Police (3:0), a także remisy z Wartą Poznań (1:1) i greckim Olympiakosem (1:1).

Arka Gdynia do tej pory wygrała 3:1 z Elaną Toruń oraz 4:1 z KTS-em Weszło.

Arka Gdynia 1:4 Pogoń Szczecin
Santi Samanes 51' - Kacper Kozłowski 8', Adam Buksa 16', Soufian Benyamina 21', Zvonimir Kozulj 80'

Arka Gdynia: 1. Pāvels Šteinbors (46, 30. Kacper Krzepisz) - 4. Damian Zbozień (46, 21. Michael Olczyk), 26. Adam Danch (46, 16. Adam Deja), 3. Christian Maghoma (46, 6. Frederik Helstrup), 27. Jakub Wawszczyk (46, 17. Adam Marciniak) - 37. Mateusz Stępień (46, 10. Kamil Antonik), 20. Goran Cvijanović (46, 14. Michał Nalepa), 16. Azer Bušuladžić (46, 26. Bartosz Nowicki), 9. Nabil Aankour (46, 2. Santi Samanes), 35. Mateusz Młyński (46, 27. Maksymilian Banaszewski) - 92. Aleksandyr Kolew (46, 11. Rafał Siemaszko)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica (46, 26. Jakub Bursztyn) - 2. Jakub Bartkowski (62, 22. David Stec, 55. Igor Łasicki (62, 13. Kóstas Triantafyllópoulos), 23. Benedikt Zech (46, 14. Kamil Drygas), 15. Hubert Matynia (62, 77. Ricardo Nunes) - 16. Santeri Hostikka (62, 9. Adam Frączczak), 64. Kacper Kozłowski (62, 17. Zvonimir Kožulj), 70. Damian Pawłowski (62, 28. Tomás Podstawski; 89, 61. Kacper Smoliński), 29. Marcin Listkowski (62, 34. Iker Guarrotxena), 18. Adam Buksa (62, 59. Adrian Benedyczak) - 11. Soufian Benyamina (62, 7. Michális Maniás)