Włoski klub zainteresowany obrońcą czołowego klubu Ekstraklasy!

Według nieoficjalnych informacji włoskie US Lecce, które zapewniło sobie awans do Serie A interesuje się zawodnikiem Cracovii - Michałem Helikiem. Informację za pośrednictwem Twittera przekazał Michał Knura - dziennikarz lovekrakow.pl.


W zakończonym niedawno sezonie Serie B, US Lecce zajęło 2. pozycję, premiowaną awansem na najwyższy poziom rozgrywkowy we Włoszech. W związku z tym działacze tego klubu postanowili rozejrzeć się za potencjalnymi wzmocnieniami przed nowym sezonem. W kręgu zainteresowań beniaminka Serie A znalazł się Michał Helik, który w obecnych rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy zanotował 30 występów (2 asysty). 


Pochodzący z Chorzowa zawodnik przez portal "transfermarkt" wyceniany jest na 500 tys. euro. Chcąc pozyskać byłego gracza Ruchu, włoski klub będzie musiał jednak wyłożyć znacznie większą sumę pieniędzy. Cracovia poważnie liczy się bowiem w walce o europejskie puchary i w przypadku zajęcia 4. miejsca na koniec sezonu nie pozwoli swojemu zawodnikowi odejść za tak niską kwotę. Kontrakt Helika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. 

Komentarze