Wisła Kraków zakontraktowała nowego obrońcę! Były piłkarz Lechii i Lecha

Rafał Janicki został dziś nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Były stoper Lechii Gdańsk oraz Lecha Poznań, do którego w ostatnim czasie był wypożyczony, podpisał z Białą Gwiazdą 2-letni kontrakt. W minionym sezonie Rafał Janicki rozegrał w barwach Kolejorza łącznie 30 spotkań, w których zanotował jedną asystę. Po zakończeniu rozgrywek powrócił do Lechii, z której był wypożyczony do ekipy z Poznania. Szybko jednak podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron i dzięki temu do Krakowa mógł trafić na zasadzie wolnego transferu.

26-letni stoper sezonu 2018/2019 zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Popełniał bowiem sporo błędów, które często skutkowały utratą bramek, a w konsekwencji licznymi porażkami. Niewiele lepiej spisywali się jednak jego koledzy z zespołu, co sprawiło, że Lech rozgrywki LOTTO Ekstraklasy zakończył na odległym 8. miejscu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wraz z innymi piłkarzami opuścił zespół ze stolicy Wielkopolski, który latem przeprowadzi rewolucję kadrową.

26-letni obrońca podpisał z Wisłą Kraków dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Umowa obowiązywała będzie od 1 lipca.

Komentarze