Szykuje się ciekawy powrót do Lechii Gdańsk?

Zespół Piotra Stokowca zdobył niedawno Puchar Polski i nadal liczy się w walce o mistrzostwo kraju. Nie oznacza to jednak, że latem nie dojdzie do kilku roszad w składzie Biało-Zielonych. Niewykluczony jest powrót do Gdańska chorwackiego obrońcy Mario Malocy, który występuje obecnie w SpVgg Greuther Fürth.  


Mario Maloca w barwach Lechii grał od lipca 2015r. do lipca 2017r. Były zawodnik Hajduka Split, z którego przeniósł się do Gdańska, w LOTTO Ekstraklasie zanotował 60 spotkań strzelając 4 bramki oraz dokładając jedną asystę. Po przenosinach do SpVgg Greuther Fürth 30-letni Chorwat stał się podstawowym zawodnikiem występującego w 2. Bundeslidze klubu. Łącznie na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech w ciągu dwóch lat wystąpił w 54. meczach zdobywając 2 bramki oraz notując jedną asystę.


2-krotny zdobywca Pucharu Chorwacji, mający na koncie nawet debiut w reprezentacji swojego kraju byłby alternatywą dla Błażeja Augustyna oraz Michała Nalepy, którzy są podstawowymi obrońcami Lechii. Kontrakt Malocy z Greuther Fürth obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Przez portal "transfermakt" pochodzący z Zagrzebia zawodnik wyceniany jest na 700 tys. euro.

Komentarze