Lech Poznań znalazł bramkarza. Ponad sto występów w Eredivisie!

Wiemy już, kto zostanie nowym golkiperem Lecha Poznań w przyszłym sezonie. Według informacji przekazanej przez Piotra Wołosika, dziennikarza Przeglądu Sportowego za pośrednictwem Twittera, będzie nim 24-letni Holender Mickey van der Hart.


Były młodzieżowy reprezentant Holandii do zespołu ze stolicy Wielkopolski trafi z PEC Zwolle. W obecnym sezonie Eredivisie zanotował 28 występów, w których 10-krotnie zachował czyste konto. Łącznie na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii rozegrał 103 mecze (22 czyste konta), występując także w Go Ahead Eagles. W przeszłości zdobywał nawet 2-krotnie mistrzostwo Holandii z Ajaksem (12/13 i 13/14) a także krajowy Superpuchar (2014). W zespole tegorocznych półfinalistów Ligi Mistrzów zanotował jednak tylko jeden występ, grając w tamtym okresie częściej w zespole U-19 oraz U-21.


W internecie znaleźć można zabawne video, przedstawiające jego wpadkę podczas meczu Go Ahead Eagles - Ajax Amsterdam. Van der Hart niczym Artur Boruc przed kilkoma laty nie trafił w piłkę zagraną przez klubowego kolegę i ta wpadła do siatki tak jak w meczu Polski z Irlandią.  


Portal "transfermarkt" wycenia Holendra na 600 tys. euro. Jego kontrakt z PEC Zwolle wygasa wraz z końcem czerwca obecnego roku, tak więc do Lecha dołączy zapewne na początku lipca jako wolny zawodnik. 

Komentarze