Carlitos odejdzie po sezonie z Legii Warszawa?

Coraz więcej mówi się w ostatnim czasie o możliwym odejściu Carlitosa z zespołu aktualnych mistrzów Polski. Jeżeli Legia nie zdołałaby obronić tytułu w tym sezonie, nie wykluczone, że hiszpański napastnik opuści LOTTO Ekstraklasę na rzecz klubu z Bliskiego Wschodu. 


Brak mistrzostwa Polski byłby dla Legii nie tylko porażką sportową, ale też finansową. Dwa lata z rzędu bez fazy grupowej europejskich pucharów mocno nadszarpnęły budżet najbogatszego polskiego klubu. Brak gry w eliminacjach Ligi Mistrzów wiąże się już na starcie z mniejszymi zyskami z UEFA, a poza tym mocno ogranicza szanse na awans przynajmniej do Ligi Europy. Wiedzą to doskonale w Warszawie, dlatego też dobra oferta za byłego zawodnika Wisły Kraków od bogatego klubu znad Zatoki Perskiej mogłaby okazać się zbawienna dla poprawy finansów. Już w lutym piłkarzem interesował się amerykański New York City FC, który oferował za Carlitosa 2,5 mln euro. Transfer ostatecznie nie doszedł do skutku, ale nie oznacza to, że blisko 29-letni piłkarz nie zechce kontynuować swojej kariery gdzie indziej.


Na ewentualnym transferze zarobi także Wisła Kraków. Klub ze stolicy Małopolski otrzyma bowiem aż 30% wartości transferu pomniejszoną o 400 tys. euro (tyle Legia zapłaciła Wiśle za Carlitosa latem 2018 roku). Tak więc w przypadku sprzedaży za 2 mln euro, Wisła dostanie 480tys. euro. (1,6 mln * 30%).

W obecnych rozgrywkach Carlitos zanotował w barwach Legii aż 43 spotkania, zdobywając w nich 18 bramek i 7 asyst. Kontrakt wycenianego przez portal "transfermarkt" na 2 mln euro zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze