Zespół Pawła Olkowskiego spadł z Championship. Czas na powrót obrońcy do Ekstraklasy?

Bolton Wanderers, w którym na co dzień występuje Paweł Olkowski przegrał wczoraj z Aston Villą 0:2 w związku z czym zapewnił sobie relegację do League One (3. poziom rozgrywkowy w Anglii). Jaka przyszłość czeka 13-krotnego reprezentanta Polski?

źródło: www.footballfancast.com

W barwach Boltonu 29-letni prawy obrońca występuje od lipca ubiegłego roku, gdzie trafił z niemieckiego 1. FC Köln. W dotychczas rozegranych 43 kolejkach zaplecza Premier League Polak zanotował aż 37 występów, w których zdobył 2 bramki i dorzucił 3 asysty. Ponadto ma na koncie również 2 występy w pucharze FA Cup. Umowa wiążąca byłego zawodnika m.in. Górnika Zabrze oraz GKS-u Katowice obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Nie wiadomo jednak, czy w związku z brakiem utrzymania w Championship Olkowski nie będzie chciał kontynuować swojej kariery w innym miejscu. 

Nieoficjalnie mówi się, że Polakiem zainteresowane są inne kluby Championship i prawdopodobnie pozostanie w tej lidze przynajmniej na następny rok. Niewykluczona jest również opcja ewentualnego powrotu Olkowskiego do LOTTO Ekstraklasy, z której wyjechał w lipcu 2014 roku. Już w ubiegłym roku zarówno w zimowym jak i letnim okienku transferowym przymierzany był do powrotu. Zainteresowanie wyrażał bowiem Lech Poznań, ale ostatecznie nie zdołał zakontraktować pochodzącego z Ozimka zawodnika. Być może Kolejorz ponowi swoje próby tego lata, bo jak doskonale wiadomo klub czeka rewolucja kadrowa. Prawdopodobnie sprzedany zostanie także nominalny prawy obrońca Robert Gumny, w miejsce którego mógłby wskoczyć właśnie Olkowski. Poza Lechem szanse na zakontraktowanie tego piłkarza miałaby jedynie Legia i Lechia, pytanie tylko czy któryś z wymienionych klubów planuje sięgnąć do portfela i wykupić piłkarza z jego obecnego klubu. 

Komentarze