Zawodnik Legii Warszawa odchodzi do Viktorii Pilzno!

Wicelider ligi czeskiej od jakiegoś czasu bacznie obserwował lewego obrońcę Legii, Adama Hlouska. Dziś Viktoria potwierdziła na swojej stronie internetowej, że zawodnik podpisał kontrakt i od przyszłego sezonu będzie występował w jej barwach. 
W obecnych rozgrywkach Hlousek w zespole Mistrzów Polski zanotował 30 spotkań, w których zdobył 2 bramki oraz zaliczył 3 asysty. Od kilku kolejek ligowych próżno szukać jednak jego nazwiska w podstawowym składzie zespołu ze stolicy. Ostatni mecz rozegrał 9. marca przeciwko Arce Gdynia (wygrany 2:1), w ramach 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy. 30-letni lewy obrońca przegrał rywalizację na swojej pozycji z Luisem Rochą, który dołączył do Legii w zimowym okienku transferowym.


Adam Hlousek występuje w Warszawie od stycznia 2016 roku. Były zawodnik m.in. FK Jablonca, Slavii Praga czy VfB Stuttgartu w barwach Legii Warszawa zanotował łącznie 134 występy (4 bramki i 9 asyst), zdobywając w tym czasie 3-krotnie Mistrzostwo Polski oraz 2-krotnie Puchar Polski.

Kontrakt wycenianego przez portal "transfermarkt" na 850 tys. euro zawodnika, obowiązuje do końca obecnego sezonu. Oznacza to, że latem odejdzie na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze