Szykuje się wielki piłkarski powrót do Legii Warszawa!

Legia Warszawa po zwolnieniu Ricardo Sa Pinto myśli nad kolejnymi zmianami w zespole. Nieoficjalnie mówi się, że latem do zespołu aktualnych mistrzów Polski może powrócić Dominik Furman, piłkarz Wisły Płock.


Dominik Furman jest czołowym zawodnikiem Nafciarzy, w barwach których występuje od lipca 2016 roku. Do Płocka trafił początkowo na zasadzie rocznego wypożyczenia z FC Toulouse, ale jego dobra postawa spowodowała, że włodarze klubu postanowili za około 1,5 mln złotych wykupić go z francuskiego zespołu. Od lipca 2016 roku 26-letni środkowy pomocnik rozegrał w barwach Wisły 96 spotkań, w których zanotował 10 bramek i 17 asyst. 

Jego powrót do Legii, w której rozegrał łącznie 109 spotkań (5 bramek i 11 asyst), oznaczałby zapewne pożegnanie się z klubem Domagoja Antolicia, który występuje na tej samej pozycji.

Informację o ewentualnym powrocie 2-krotnego reprezentant Polski, podał portal legionisci.com, natomiast potwierdził ją były współwłaściciel klubu - Bogusław Leśnodorski. Powrót Dominika Furmana na Łazienkowską byłby korzystny dla obu stron. Dominik nigdy nie krył się bowiem ze swoim przywiązaniem do Legii i w odróżnieniu od wielu zagranicznych piłkarzy utożsamia się z klubem. Poza tym jest jednym z najlepszych środkowych pomocników LOTTO Ekstraklasy i bez wątpienia przydałby się drużynie ze stolicy w nadchodzącym sezonie. Jego kontrakt z Wisłą Płock obowiązuje jednak do końca czerwca 2020 roku, tak więc Dariusz Mioduski będzie musiał sięgnąć do kieszeni, chcąc pozyskać tego zawodnika. 

Komentarze