Legia Warszawa i Cezary Stefańczyk ukarani przez Komisję Ligi!

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Komisji Ligi podjęła decyzję o ukaraniu zawodnika Wisły Płock za naruszenie nietykalności sędziego podczas meczu przeciwko Cracovii w poprzedniej kolejce. Komisja ukarała również Legię Warszawa za zachowanie jej kibiców podczas starcia z Miedzią Legnica. 


"Na zawodnika Wisły Płock Cezarego Stefańczyka nałożono karę sześciu miesięcy dyskwalifikacji w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Wisła Płock - Cracovia w 24. Kolejce Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Miedź Legnica w 24. Kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych."

Komisja Ligi odniosła się również do niedawnego sporu pomiędzy Dominikiem Furmanem a Tarasem Romanczukiem. "Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, który po przeprowadzeniu postepowania wyjaśniającego wniósł o odmowę wszczęcia postępowania w sprawie dotyczącej zachowania Dominika Furmana w stosunku do zawodnika Tarasa Romańczuka podczas meczu Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (22. Kolejka Ekstraklasy)." - można przeczytać na oficjalnej stronie LOTTO Ekstraklasy. 

źródło: własne/http://ekstraklasa.org/aktualnosci/

Komentarze