Lech Poznań przedłużył umowę z kluczowym zawodnikiem!

Zespół z Poznania zdecydował się uaktywnić klauzulę przedłużenia kontraktu Christiana Gytkjæra. Duński napastnik zostanie więc przy Bułgarskiej do 2020 roku. 


Gytkjær trafił do stolicy Wielkopolski z niemieckiego TSV 1860 München latem 2017 roku. Od tamtej pory w barwach Kolejorza rozegrał 73 spotkania, w których zanotował aż 38 trafień i 5 asyst. Dotychczasowy kontrakt zawarty był na dwa lata z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Bardzo dobra postawa 3-krotnego reprezentanta Danii sprawiła, że władze klubu postanowiły z tej opcji skorzystać. Sam zawodnik jest bardzo zadowolony z faktu, że kolejny rok spędzi w zespole Lecha Poznań. 

- Byłem świadomy tego, że klub ma możliwość wydłużenia mojego kontraktu o rok i po prostu czekałem na ten moment. Wielokrotnie mówiłem, że jestem szczęśliwy w Poznaniu. Lech jest fantastycznym klubem, a więc jestem zadowolony - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu. 

W obecnych rozgrywkach 28-letni napastnik rozegrał 31 spotkań, w których zdobył 17 bramek oraz dołożył do nich 4 asysty. Przez portal "transfermarkt" wyceniany jest na 2 mln euro. 

źródło: własne/www.lechpoznan.pl

Komentarze