Frankowski i Tytoń zadebiutowali w MLS!

Dzisiejszej nocy swoje rozgrywki w roku 2019 zainaugurowała amerykańska Major League Soccer. Debiut w MLS zanotowali Przemysław Frankowski oraz Przemysław Tytoń broniąc barw odpowiednio Chicago Fire oraz FC Cincinnati. 

Przemysław Tytoń /źródło: www.fccincinnati.com

Przemysław Frankowski zamienił tej zimy Jagiellonię Białystok na Chicago Fire i już w pierwszym spotkaniu nowego sezonu MLS znalazł się w podstawowym składzie. W wyjściowej "11" obok młodzieżowego reprezentanta Polski pojawił się m.in. Bastian Schweinsteiger - wielokrotny reprezentant Niemiec. Ich zespół rozgrywki rozpoczął od wyjazdowej porażki 1:2 z Los Angeles Galaxy, w składzie którego znajdował się z kolei Zlatan Ibrahimović - strzelec jednej z bramek dla gospodarzy. Polak rozegrał całe spotkanie, z kolei znany z występów w Legii Warszawa Nemanja Nikolić cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

LA Galaxy 2:1 Chicago Fire
68' Daniel Steres, 80' Zlatan Ibrahimović - 49' CJ. Sapong

Od wyjazdowej porażki sezon zaczęła również nowa drużyna Przemysława Tytonia. FC Cincinnati przegrało aż 1:4 z Seattle Sounders mimo, że jako pierwsze zdobyło bramkę autorstwa Leonardo Bertone. Dla miejscowych trafiali Kelvin Leerdam, dwukrotnie Jordan Morris oraz Raul Ruidiaz, który w 87. mnucie spotkania ustalił jego wynik na 4:0. 

Seattle Sounders 4:1 FC Cincinnati
27' Kelvin Leerdam, 33' 43' Jordan Morris, 87' Raul Ruidiaz  - 13' Leonardo Bertone

Komentarze