Fortuna I Liga: Wysokie zwycięstwo ŁKS-u! Wygrała również Stal i Stomil

Za nami sobotnie mecze 22. kolejki Fortuna I Ligi. Zwycięstwa odniosły m.in. Stal Mielec, ŁKS Łódź oraz mający do niedawna ogromne problemy finansowe Stomil Olsztyn.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu zmierzyły się drużyny mające aspiracje do awansu do LOTTO Ekstraklasy - Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec. Nieznacznymi faworytami przed meczem byli goście, którzy notowali serię siedmiu zwycięstw z rzędu. W pierwszej połowie podopieczni Artura Skowronka prezentowali się nieco lepiej od miejscowych, jednak nie byli w stanie przełożyć tego na rezultat. Dopiero w 83. minucie doczekaliśmy się pierwszej bramki, a jej autorem był Krystian Getinger. Pięć minut później Stal podwyższyła prowadzenie, tym razem za sprawą trafienia debiutującego w zespole Łukasza Janoszki - byłego gracza Załębia Lubin.

Podbeskidzie B-B 0:2 Stal Mielec
83. Getinger, 86. Janoszka

W rozgrywanym o godzinie 16. spotkaniu pomiędzy znajdującymi się w środkowej strefie tabeli Bytovią Bytów a Wartą Poznań padł bezbramkowy remis. Więcej działo się za to w Olsztynie, gdzie trapiony problemami finansowymi Stomil dość niespodziewanie ograł GKS Tychy 2:0 po bramkach Mateusza Gancarczyka i Szymona Sobczaka.

Bytovia Bytów 0:0 Warta Poznań

Stomil Olsztyn 2:0 GKS Tychy
18. Gancarczyk, 70. Sobczak (kar.)

W spotkaniach rozgrywanych o godzinie 17. zwycięstwa zanotował GKS Jastrzębie, ŁKS Łódź oraz Chojniczanka Chojnice. Bezbramkowym remisem zakończyło się z kolei starcie ubiegłorocznych spadkowiczów z LOTTO Ekstraklasy czyli Sandecji Nowy Sącz z Bruk-Betem Niecieczą.

Sandecja Nowy Sącz 0:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Liderem Fortuna I Ligi pozostaje niezmiennie Raków Częstochowa, który wczoraj pokonał 1:0 Chrobry Głogów. Podopieczni Marka Papszuna po 22. kolejkach mają na koncie 51 punktów i pewnie zmierzają po awans do LOTTO Ekstraklasy. Ciekawie jest jednak za ich plecami, gdzie na drugiej pozycji z dorobkiem 40 punktów plasuje się Stal Mielec. Zwycięstwo odniósł dziś również ŁKS Łódź, dzięki czemu obie ekipy przegoniły w tabeli Sandecję Nowy Sącz, która zajmuje aktualnie 4. lokatę. Niezmiennie na ostatniej pozycji plasuje się Garbarnia Kraków, która do tej pory zgromadziła 16 oczek.