Zapowiedź 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy - Typer Komentatora Ekstraklasowego #2

Mecz pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa zapowiada się jako najciekawsze starcie 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Czy polskie "El Clasico" dostarczy nam piłkarskich emocji? A może to inne spotkanie zasługuje na miano hitu nadchodzącej serii gier? Zapraszam na zapowiedź i nasze typy!


Lech Poznań - Legia Warszawa (sobota, godz. 18.00)

Od dawna mecze pomiędzy tymi zespołami wywołują spore emocje wśród kibiców obu drużyn. Ciekawe oprawy, głośny doping i lepsza niż zazwyczaj frekwencja, nie zawsze idą jednak w parze z dobrą grą. Bardzo często mecze określane mianem "hitu kolejki" najzwyczajniej w świecie zawodzą. Podobnie może być i tym razem. Zarówno Lech Poznań jak i Legia Warszawa wyraźnie przegrały swoje poprzednie spotkania prezentując przy tym nie najlepszą grę. Nadchodzący mecz będzie zatem doskonałą okazją do poprawy. Spodziewam się wiec spotkania, w którym oba zespoły nastawione będą na grę defensywną, skupiając się głównie na tym by nie stracić bramki. 

Typ na to spotkanie: poniżej 2,5 gola/mecz (kurs ~ 1,76)


Cracovia - Jagiellonia Białystok (niedziela, godz. 18.00)

Moim zdaniem to spotkanie jest prawdziwym hitem tej kolejki. Rozpędzona Cracovia, notująca passę sześciu ligowych zwycięstw z rzędu podejmie Jagiellonię, która rundę wiosenną rozpoczęła od dwóch zwycięstw. W przeciwieństwie do meczu Lech - Legia, tutaj spodziewam się otwartej gry i kilku bramek. Oba zespoły będą chciały pójść za ciosem i odnieść kolejne zwycięstwo. Świetnie w poprzednim meczu zaprezentował się Hiszpan Javi Hernandez, który strzelił dwie bramki przeciwko Legii. Trener Michał Probierz nie miałby zapewne nic przeciwko, aby i w meczu z jego byłym zespołem wykazał się skutecznością. Z kolei w Jagiellonii wszystkie cztery bramki, strzelone w ostatnich dwóch spotkaniach miały innego autora - to pokazuje, że w ekipie Ireneusza Mamrota każdy może być zagrożeniem w polu karnym rywala.

Typ na to spotkanie: obie drużyny strzelą gola (kurs ~ 1,85)


Korona Kielce - Pogoń Szczecin (piątek, godz. 20.30)

Patrząc na sytuację obu zespołów w tabeli LOTTO Ekstraklasy można dojść do wniosku, że szykuje się wyrównane spotkanie. Kiedy spojrzy się jednak na zestawienie domowych meczów Korony oraz wyjazdowych Pogoni, widać zdecydowanie większą różnicę. W obecnym sezonie podopieczni Gino Lettieriego w 11 spotkaniach na własnym stadionie przegrali zaledwie dwukrotnie (z Cracovią i Legią) pozostałe mecze to 5 zwycięstw i 4 remisy. Z kolei aż 6 z 10 wyjazdów Portowców zakończyło się porażką. Pozostałe 4 spotkania w równym stopniu rozłożyły się na zwycięstwa i remisy. W tabeli najlepiej grających u siebie drużyn Korona zajmuje 5. pozycję (16 pkt w 11 spotkaniach). Jeśli chodzi o zestawienie zespołów najlepiej radzących sobie na wyjazdach, ekipa Kosty Runjaicia plasuje się na odległym 14. miejscu (8 punktów w 10 spotkaniach). Wnioski nasuwają się więc same. 

Typ na to spotkanie: Korona Kielce lub remis (kurs ~ 1,40)

Terminarz 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy: 

źródło: www.flashscore.pl

Jakie są Wasze typy na najbliższą kolejkę? 

Komentarze