Z Premier League do Ekstraklasy? Wisła Płock chce wypożyczyć zawodnika Huddersfield!

Młodzieżowy reprezentant Niemiec - Abdelhamid Sabiri - może niebawem dołączyć do zespołu Wisły Płock. Klub stara się wypożyczyć 22-letniego pomocnika - informuje na twitterze Tomasz Włodarczyk.

źródło: Independent.ie

Abdelhamid Sabiri to 9-krotny reprezentant Niemiec U-21. W sierpniu 2017 roku za około 1,5 mln euro trafił do Huddersfield z niemieckiego 1. FC Nurnberg, gdzie w 2. Bundeslidze zdobył 5 bramek w 9 spotkaniach. Świetnie spisywał się również w 4-ligowych rezerwach klubu, gdzie w tym samym sezonie (16/17) zanotował 12 trafień i 6 asyst w 21 spotkaniach. 

W ubiegłym sezonie w barwach ówczesnego beniaminka Premier League rozegrał 5 spotkań ligowych (1 asysta) oraz kolejne 5 spotkań w krajowych pucharach. W trwającym sezonie Sabiri zanotował dotychczas 2 mecze w lidze angielskiej oraz jedno spotkanie w pucharze EFL Cup. 


Pechowy okazał się dla niego mecz z Bournemouth, kiedy chwilę po wejściu na boisko doznał kontuzji i po trzech minutach musiał je opuścić. Złamany obojczyk wykluczył go z gry na kilka tygodni. Obecnie Sabiri wraca do treningów, jednak ciężko będzie mu ponownie przebić się do składu ostatniej drużyny Premier League. Być może dlatego zdecyduje się na wypożyczenie do Wisły Płock.

Komentarze