Wymęczone zwycięstwo Legii. Strata do Lechii nadal trzypunktowa

Legia Warszawa pokonała w Płocku miejscową Wisłę 1:0 i tym samym utrzymała 3-punktową stratę do liderującej w LOTTO Ekstraklasie Lechii Gdańsk. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Artur Jędrzejczyk.

źródło: wikipedia.org

Legia przyjechała do Płocka znając wynik Lechii z wczorajszego starcia z Pogonią Szczecin (Gdańszczanie wygrali 2:1) i wiedziała, że musi wygrać by zachować kontakt z liderem. Od początku spotkania podopieczni Ricardo Sa Pinto grali bardzo ofensywnie i już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Marco Vesović w sytuacji sam na sam z golkiperem Wisły chciał wyłożyć piłkę Sandro Kulenoviciowi, ale w ostatniej chwili świetną interwencją popisał się obrońca Nafciarzy, Igor Łasicki ratując swój zespół przed utratą bramki.

Legia naciskała, starając się sforsować defensywę rywala długimi zagraniami, jednak nie była w stanie pokonać dobrze dysponowanego Thomasa Dahne. Wisła Płock bardzo blisko objęcia prowadzenia była w 53. minucie, jednak mocne uderzenie Merebaszwiliego obronił Majecki.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 65. minucie. Legia Warszawa miała rzut rożny z prawej strony boiska, a w polu karnym najlepiej zachował się Artur Jędrzejczyk, który uderzeniem głową pokonał niemieckiego bramkarza Wisły. Pomimo starań gospodarzy, nie zdołali oni w końcówce doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się zwycięstwem aktualnych mistrzów Polski.

Wisła Płock 0:1 Legia Warszawa
65. Artur Jędrzejczyk

Wisła Płock: Dähne – Łasicki, Uryga, Dźwigała, Garcia – Rasak (69. Zawada), Furman, Borysiuk, Łukowski (66. Varela), Merebaszwili – Ricardinho (84. Kuświk)

Łegia Warszawa: Majecki – Kucharczyk (60. Agra), Rémy, Jędrzejczyk, Hloušek – Martins, Cafú – Vesović, Szymański (84. Hamalainen), D. Nagy (90. I. Medeiros) – Kulenović