William Remy ukarany przez Komisję Ligi! Oberwało się też Legii, Cracovii, Pogoni oraz Zagłębiu Lubin

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa, Cracovię oraz Pogoń Szczecin za użycie pirotechniki na stadionach. Ponadto Zagłębie Lubin zostało ukarane za zniszczenie sprzętu producenta sygnału telewizyjnego w skutek wzniecenia pożaru przez kibiców na trybunie. Karę dyskwalifikacji na 4 spotkania ligowe otrzymał z kolei William Remy. "W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych, karę zamknięcia trybuny północnej na 1 mecz w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa – Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Cracovia nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Pogoń nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Zagłębie Lubin – Miedź Legnica w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.

Na zawodnika Legii Warszawa Williama Remy’ego, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Legia – Cracovia w 22. kolejce."

źródło: własne/ekstraklasa.org

Komentarze