Sa Pinto: Zwycięstwo powinno być wyższe!

Po wczorajszym zwycięstwie nad Wisłą Płock (1:0), trener Legii Warszawa chwalił swoich piłkarzy za walkę i zaangażowanie. - Myślę, że dzisiejsze zwycięstwo powinno być wyższe - przyznał na pomeczowej konferencji.


Legia Warszawa pokonała we wczorajszym meczu zdecydowanie niżej notowaną Wisłę Płock, jednak styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Trener Sa Pinto chwalił jednak swój zespół za pierwszy po zimowej przerwie mecz w LOTTO Ekstraklasie. 

- Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy bardzo silni i zdecydowani. Odpowiednio blokowaliśmy akcje rywali. Nie pozwoliliśmy rywalom grać tak, jakby chcieli. Byliśmy również mocni w wygrywaniu drugich piłek. Zasłużyliśmy na bramkę w pierwszej połowie. W przerwie powiedziałem piłkarzom, że potrzebujemy tylko gola, nie traćmy koncentracji i grajmy swoje. W drugiej połowie pokazaliśmy dobrą mentalność. Kreowaliśmy akcje i ostatecznie zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, choć w mojej opinii mogliśmy strzelić gola już wcześniej. Cenię swój zespół za walkę i zaangażowanie. Myślę, że dzisiejsze zwycięstwo powinno być wyższe.

Trener Mistrzów Polski odniósł się również do Michała Kucharczyka, który zagrał na dość nietypowej dla niego pozycji - prawej obronie.

- Michał Kucharczyk może grać na dwóch pozycjach. Michał grał dziś przeciwko Merebashvilemu, co nie było łatwym zadaniem. Kucharczyk spisał się dobrze, choć czasem zdarzały mu się trudności, co jest normalne. Mam obecnie wiele możliwość w formacjach ofensywnych. Zobaczymy jakie będą wybory w najbliższym spotkaniu.

źródło: własne/legia.com

Komentarze