Portugalski obrońca rozwiąże problemy Miedzi w defensywie?

Znajdująca się tuż nad strefą spadkową Miedź Legnica szuka sposobu, by poprawić nie najlepszą grę w defensywie. Pomóc w tym ma nowy środkowy obrońca, 24-letni Portugalczyk Élton Monteiro.


W 22 spotkaniach ligowych zespół z Dolnego Śląska stracił łącznie 41 bramek. To obok Zagłębia Sosnowiec, które jest liderem tej niechlubnej klasyfikacji (49 bramek) najgorzej broniący zespół LOTTO Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu postanowili poszukać alternatywy dla słabo spisujących się Tomislava Bozicia i Kornela Osyry.

Élton Monteiro do Legnicy trafi na zasadzie wypożyczenia ze szwajcarskiego FC Lausanne-Sports. W obecnym sezonie Monteiro rozegrał 9 spotkań (bramka i asysta) w tamtejszej Challenge League (2. poziom rozgrywkowy). W ubiegłym sezonie FC Lausanne-Sports grało w Super League (najwyższy poziom rozgrywkowy) jednak zajęło ostatnie, 10. miejsce i spadło z ligi. Nowy zawodnik zespołu Dominika Nowaka w tamtych rozgrywkach był ważnym graczem, rozgrywając 32 spotkania ligowe (bramka i asysta). Monteiro może pochwalić się świetnymi warunkami fizycznymi. Były reprezentant szwajcarskiej młodzieżówki mierzy bowiem 1,92m wzrostu. Portal transfermarkt wycenia go na 400 tys. euro. 

Komentarze