Miedź Legnica pozyskała bramkarza z imponującym CV! Zostanie gwiazdą ligi?

Sosłan Dżanajew podpisał dziś kontrakt z Miedzią Legnica. 31-letni golkiper może okazać się solidnym wzmocnieniem ekipy Dominika Nowaka w walce o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Były piłkarz Rubina Kazań ma na koncie mecze w Lidze Mistrzów. Był również w szerokiej kadrze Rosji na ubiegłorocznych MŚ, z których wyeliminowała go kontuzja.


Obecny sezon Dżanajew rozpoczął jako podstawowy bramkarz Rubina Kazań. Rozegrał pierwsze 4 kolejki w rosyjskiej Premier Lidze, jednak z dalszej części sezonu wyeliminowała go kontuzja pleców. Po powrocie do zdrowia nie zdołał odzyskać już miejsca w składzie i od 8 lutego pozostawał wolnym zawodnikiem. 

Poprzedni sezon również był dla niego pechowy. Z powodu urazu ręki opuścił bowiem pierwsze mecze i do bramki Rubina wrócił dopiero w 11. kolejce. Łącznie rozegrał 18 spotkań, w których 7-krotnie zachował czyste konto. 

W przeszłości bronił również barw FK Rostów, z którym w sezonie 2015/16 wywalczył wicemistrzostwo Rosji, będąc podstawowym bramkarzem (zagrał we wszystkich 30 spotkaniach, 16-krotnie zachowując czyste konto!). Rok po tym sukcesie zagrał ze swoją drużyną w Lidze Mistrzów, gdzie w fazie grupowej Rostów zajął 3. miejsce za Atletico Madryt i Bayernem Monachium, a przed PSV Eindhoven. 

Łącznie na poziomie ligi rosyjskiej Dżanajew rozegrał 154 spotkania, w których wpuścił 158 bramek, natomiast 62-krotnie zachował czyste konto. Przez portal transfermarkt wyceniany jest na 2,8 mln euro. 

Komentarze