LOTTO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin nie ustaje w walce o grupę mistrzowską!

Wysokie zwycięstwo odniosło dziś Zagłębie Lubin, które w ramach 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonało Miedź Legnica 3:0. Dzisiejszy i ubiegłotygodniowy triumf nad Lechem Poznań dają Zagłębiu nadzieję na grę w górnej ósemce tabeli w decydującej części sezonu.

Przed tygodniem Miedziowi pokonali w Poznaniu Lecha 2:1, zbierając za swoją grę wiele słów uznania. Pojawiały się również głosy, że to Kolejorz był w tamtym starciu wyjątkowo słaby, stąd taki a nie inny rezultat. Zagłębie w starciu z innym zespołem z Dolnego Śląska chciało dziś pokazać, że ogranie drużyny Adama Nawałki nie było przypadkiem.

Choć w pierwszych minutach gospodarze nie zaprezentowali niczego co mogłoby zachwycić, wystarczyły niespełna trzy minuty by pokazać kto jest na boisku lepszy. W 15. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Starzyński, z którym wiele problemów miał golkiper klubu z Legnicy. Anton Kanibołocki źle chwycił niezbyt mocno uderzoną piłkę i ta wpadła wprost pod nogi Bartłomieja Pawłowskiego, który dał Zagłębiu prowadzenie. Chwilę później było już 2:0 dla ekipy van Daela. Ponownie źle zachował się bramkarz przyjezdnych, który tym razem nie zdołał uprzedzić Damjana Bohara i ten oddał strzał do pustej bramki. W ostatniej chwili piłkę starał się jeszcze wybić Aleksandar Miljković ale zrobił to na tyle niefortunnie, że to jemu zapisana została bramka samobójcza.

W drugiej połowie gospodarze mieli okazję by podwyższyć prowadzenie w 52. minucie, ale za poprzednie błędy zrehabilitował się Kanibołocki i obronił piękne uderzenie z dystansu Filipa Jagiełły. Ten sam zawodnik w 82. minucie wykorzystał nieporozumienie bramkarza Miedzi z Augustyniakiem i strzałem na pustą bramkę ustalił wynik spotkania na 3:0.

Zagłębie po 22. kolejkach ma na koncie 30 punktów i zajmuje obecnie 8. pozycję. Wyprzedzić je mogą jednak oba zespoły z Krakowa, które nie rozegrały jeszcze swoich spotkań w tej serii gier.

Zagłębie Lubin 3:0 Miedź Legnica
15. Pawłowski, 17. Miljković (sam.), 82. Jagiełło

Zagłębie Lubin: Hładun – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Slisz, Starzyński, Jagiełło, Pawłowski (71. Pakulski) – Bohar (84. Sirotow), Tuszyński (78. Mareš)

Miedź Legnica: Kanibołocki – Miljković, Musa, Bartczak – Zieliński (64. Piasecki), Augustyniak, Purzycki (34. Santana), Camára – Henrik Ojamaa (73. M. Szczepaniak), Román – Forsell