Korona wygrała i awansowała na miejsce pucharowe!

Arka Gdynia przegrała przed własną publicznością z Koroną Kielce 1:2 w ramach 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze utrudnili sobie walkę o górną ósemkę, z kolei przyjezdni zdołali awansować na 4. pozycję, która może dać awans do europejskich pucharów.

Dla Korony bramki zdobyli Felicio Brown Forbes (28. minuta) oraz Adnan Kovacevic, który tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie z rzutu karnego. Arka zdołała odpowiedzieć w 74. minucie za sprawą trafienia Rafała Siemaszki, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość rywala.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu oraz potknięciom Lecha, Piasta i Pogoni - Korona zdołała awansować na 4. pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Arka Gdynia 1:2 Korona Kielce

Arka Gdynia: Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak – Nalepa (66. Siemaszko), Janota, Deja, Zarandia – Jankowski, Banaszewski (66. Aankour)

Korona Kielce: Miśkiewicz – Rymaniak, Kovacević, Gnjatić, Gardawski (43. Kosakiewicz) – Żubrowski, Petrak, Pucko, Cebula (71. Malarczyk) – Jukić, Brown Forbes (84. Górski)