Górnik nie pozostawił Wiśle złudzeń. Pewne zwycięstwo zabrzan po bramkach Matrasa!

Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Wisłę Kraków 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Matras, nowy zawodnik śląskiego klubu.

Znajdujący się przed tym spotkaniem w strefie spadkowej Górnik, dominował na boisku od pierwszych minut. Swoją grą przypominał ten zespół, który oglądaliśmy w poprzednim sezonie. Wisła nie była w stanie sprostać szybkiej, kombinacyjnej grze podopiecznych Marcina Brosza, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie po uderzeniu głową, zupełnie niepilnowanego w polu karnym Mateusza Matrasa. Gospodarze mogli uczynić to już w pierwszej minucie, jednak na pozycji spalonej znalazł się Łukasz Wolsztyński i jego bramka nie została uznana.

Gospodarze dominowali i w pełni zasłużenie podwyższyli prowadzenie w 37. minucie, ponownie za sprawą Mateusza Matrasa. Niechciany w Gdańsku zawodnik świetnie radził sobie w pierwszym spotkaniu w nowych barwach.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. Górnik imponował swoją grą i liczbą zawodników angażujących się w akcje ofensywne. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla miejscowych, jednak gdyby Igor Angulo wykorzystał choć część dogodnych sytuacji jakie wykreowali mu koledzy z zespołu, końcowy rezultat mógł być zdecydowanie korzystniejszy.

Górnik Zabrze 2:0 Wisła Kraków
11' Mateusz Matras 37' Mateusz Matras