Zespół Salamona lepszy od ekipy Skorupskiego. Stępiński trafił dla Chievo [VIDEO]

W zakończonym przed momentem spotkaniu Bolonia FC z Łukaszem Skorupskim w bramce przegrała aż 0:4 z zespołem Frosinone Calcio, którego barw bronił Bartosz Salamon. W innych spotkaniach Serie A bramkę dla Chievo Werona zdobył Mariusz Stępiński.

Już w 13. minucie boisko z powodu czerwonej kartki opuścić musiał zawodnik gospoadarzy, Federico Mattiello. Frosinone bardzo szybko wykorzystało przewagę na boisku i w 18. minucie za sprawą trafienia Paolo Ghiglione objęło prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później Camillo Ciano strzelił dla przyjezdnych drugą w tym spotkaniu bramkę. Jeszcze przed przerwą za faul na rywalu żółtą kartkę ujrzał polski obrońca Bartosz Salamon.

Po zmianie stron oglądaliśmy kolejne trafienia w wykonaniu gości. W 52. minucie na 3:0 strzelił 19-letni Andrea Pinamonti, natomiast w 75. minucie wynik spotkania ustalił Ciano, strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Mimo zwycięstwa zespół Salamona pozostanie na przedostatniej pozycji w tabeli Serie A, mając na koncie 13 punktów w 21. spotkaniach. Bolonia Łukasza Skorupskiego plasuje się na 18. miejscu i nad dzisiejszym rywalem ma już zaledwie "oczko" przewagi. Znajdujące się na ostatnim, bezpiecznym miejscu Empoli ma na koncie 17 punktów oraz jeden rozegrany mecz mniej.

W równolegle rozgrywanym meczu SPAL 2013 pokonało na wyjeździe Parmę 3:2. W spotkaniu udziału nie mógł wziąć Thiago Cionek, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Całe 90 minut na ławce rezerwowych spędził inny z reprezentantów Polski, Arkadiusz Reca. Jego Atalanta zremisowała przed własną publicznością z AS Romą 3:3.

Nieco więcej powodów do szczęścia może mieć za to Mariusz Stępiński. Polski napastnik w 38. minucie zdobył bramkę na 1:2.

Ostatecznie jego zespół przegrał na własnym stadionie z Fiorentiną 3:4 a on sam został zmieniony w 78. minucie przez Filipa Djordjevicia.

Jeszcze dziś o godzinie 18. Torino zmierzy się z Interem, natomiast o godzinie 20.30 Juventus Wojciecha Szczęsnego podejmie na wyjeździe Lazio Rzym.