Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Ekstraklasie!

Kibice Wisły Kraków mogą odetchnąć z ulgą. Biała Gwiazda odzyskała bowiem licencję zawieszoną przez Komisję licencyjną. Oznacza to, że zespół ze stolicy Małopolski wystartuje w rundzie wiosennej LOTTO Ekstraklasy.  


Informację na swoim twitterowym koncie podał Krzysztof Stanowski, zaznaczając, że oficjalna informacja powinna pojawić się w mediach około godziny 13.


Przypomnijmy, że początkowo Komisja Licencyjna zawiesiła Wiśle licencję z powodu zamieszania na tle właścicielskim. Następnie po wyjaśnieniu wszystkich kwestii związanych z przejęciem klubu licencję odwieszono, by chwilę później ponownie ją zawiesić, tym razem z powodów finansowych. 

Po udzieleniu Wiśle pożyczki przez Jarosława Królewskiego, Tomasza Jażdżyńskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego, sytuacja klubu wyraźnie się poprawiła. Piłkarze otrzymali zaległe wynagrodzenia, a obecnie trwa poszukiwanie inwestora, który przejmie klub i wyprowadzi go z pozostałych długów.

Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie Wisła rozegra w poniedziałek 11. lutego. Rywalem podopiecznych Macieja Stolarczyka będzie Górnik Zabrze.Komentarze