Sensacyjne doniesienia z Włoch! Żurkowski i Gumny mogą dołączyć do drużyny Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek robiący furorę na boiskach włoskiej Serie A sprawił, że jego zespół Genoa CFC szuka kolejnych talentów w LOTTO Ekstraklasie. Na celowniku klubu znaleźli się Szymon Żurkowski z Górnika oraz Robert Gumny z Lecha - informuje włoski portal calciomercato.com.


Obaj zawodnicy są podstawowymi reprezentantami kadry U-21 Czesława Michniewicza, która awansowała na tegoroczne Mistrzostwa Europy. O Szymona Żurkowskiego - kluczowego gracza Górnika Zabrze - pyta także inny włoski zespół, ACF Fiorentina. Włodarze śląskiego klubu, za 21-letniego środkowego pomocnika żądają kwoty nie mniejszej niż 3mln euro, co dla przedstawicieli Serie A nie jest wygórowaną ceną. Więcej za swojego wychowanka otrzyma zapewne Lech, który już przed rokiem bliski był sprzedania Gumnego do Borussi Mönchengladbach za 6,5mln euro (z bonusami miało być nawet 8 mln euro!). Ostatecznie 20-letni prawy obrońca został w Poznaniu, bo nie przeszedł pomyślnie testów medycznych. 

Poza Krzysztofem Piątkiem Genoa zakontraktowała również w przeszłości innego gracza LOTTO Ekstraklasy - Petara Brleka. Były gracz Wisły Kraków nie przebił się jednak do podstawowego składu i obecnie występuje w ramach wypożyczenia w szwajcarskim FC Lugano.

Komentarze