Robert Gumny zamieni Lecha na mistrza Szkocji? Na stole 5 milionów euro!

Prawy obrońca Lecha Poznań od dawna wzbudza zainteresowanie zagranicznych klubów. Przed rokiem bliski był nawet podpisania umowy z Borussią Mönchengladbach, jednak nie przeszedł wówczas pomyślnie testów medycznych. Teraz klub ze stolicy Wielkopolski otrzymał ofertę z Celtiku Glasgow.


Celtic to aktualny mistrz Szkocji i lider tamtejszej Premiership. Mimo, że klub ten byłby dla prawego obrońcy Lecha okazją do pokazania się w Europie (wiosną zagrają w 1/16 Ligi Europy z Valencią), to sama liga prezentuje poziom zbliżony do Ekstraklasy. Nie sądzę, by młodzieżowy reprezentant Polski był chętny na przenosiny do fizycznej ligi, jaką bez wątpienia jest Premiership. 

Swoją drogą oferta pod względem finansowym nie jest wygórowana i włodarze Lecha zapewne oczekują za swojego gracza nieco wyższej kwoty. Być może sam trener Adam Nawałka będzie starał się nakłonić 20-latka na pozostanie w Poznaniu przynajmniej do lata.

W obecnych rozgrywkach Robert Gumny wystąpił w 5 spotkaniach ligowych, w których zanotował jedno trafienie i jedną asystę. Przez portal transfermarkt wyceniany jest na 4 miliony euro.

Komentarze