Krzysztof Piątek o krok od Milanu! Zostanie następcą Higuaina

Coraz bliżej finalizacji jest transfer Krzysztofa Piątka z Genoi do wielkiego Milanu. Choć w ostatnich latach klub z Mediolanu nie stawał na podium Serie A to nadal postrzegany jest jako potęga włoskiej piłki.

źródło foto: acmilan.com.pl

Menedżerowie Piątka są już w Mediolanie, gdzie ustalane są szczegóły kontraktu zawodnika. Jeżeli nic niespodziewanego się nie wydarzy, to były napastnik m.in. Cracovii i Zagłębia Lubin przeniesie się z Genoi do ekipy Gennaro Gattuso za około 40-45 mln euro. Gonzalo Higuain po dopięciu transferu Polaka przeniósłby się do Chelsea Londyn, robiąc tym samym Piątkowi miejsce w podstawowym składzie. 

Pojawiające się spekulacje na temat transferu Krzysztofa Piątka do Realu Madryt można więc uznać za nieaktualne, chociaż póki nie pojawi się oficjalne potwierdzenie ze strony Milanu lepiej wstrzymać się z ostatecznymi osądami. Warto przypomnieć, że w przeszłości Milan sięgał także po innych Polaków (m.in. Salamon czy Miśkiewicz) jednak ich "przygoda" z rossonerimi nie była zbyt udana. W 2017 roku AC Milan za 0,5 mln euro kupił z Ruchu Chorzów Przemysława Bargiela, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Spezii Calcio U-19.

Komentarze