Kolejny Portugalczyk trafi do Legii Warszawa!

Odkąd trenerem Legii został Portugalczyk Ricardo Sa Pinto, do zespołu mistrza Polski trafiają niemal sami jego rodacy. Nie inaczej ma być i tym razem. Kolejnym zawodnikiem, który zasili szeregi wicelidera LOTTO Ekstraklasy ma być Iuri Medeiros - informuje pianetagenoa1893.net.


Medeiros to 24-letni prawy skrzydłowy, który w ostatnim czasie wypożyczony był ze Sportingu Lizbona do Genoi. W obecnych rozgrywkach zanotował zaledwie dwa występy w Serie A oraz jeden w Pucharze Włoch. Nieco lepiej wyglądała jego sytuacja przed rokiem, kiedy w barwach byłego klubu Krzysztofa Piątka grał dość często (11 spotkań; 2 bramki i asysta). Na początku ubiegłego sezonu zagrał także w kilku spotkaniach ligi portugalskiej. 

Wyceniany na 4,5 miliona euro Medeiros, to również wielokrotny reprezentant portugalskich reprezentacji młodzieżowych. Łącznie na poziomie ligi portugalskiej rozegrał w swojej karierze 79 spotkań, w których zanotował 18 trafień i 27 asyst. 

Włoski portal poinformował, że oba kluby są praktycznie dogadane i przenosiny Portugalczyka do stolicy Polski mają mieć miejsce w najbliższym czasie. 

Komentarze