Karol Świderski odejdzie z Jagiellonii! Klub może przebierać w ofertach

Kolejny utalentowany zawodnik młodego pokolenia może niebawem opuścić LOTTO Ekstraklasę. Spore zainteresowanie zagranicznych klubów wzbudza bowiem Karol Świderski z Jagiellonii Białystok. 


21-letnim napastnikiem zdaniem Piotra Wołosika interesują się kluby z Włoch, Niemiec oraz Danii. Na tę chwilę najbliżej pozyskania zawodnika jest jednak grecki PAOK Saloniki, który kilka dni temu sprzedał do saudyjskiego Al-Ittihad byłego snajpera Legii - Alekandara Prijovicia za ok. 10mln euro. Młodzieżowy reprezentant Polski miałby zostać jego następcą, na co podobno mocno naciskał trener klubu - Razvan Lucescu. 


W obecnym sezonie Świderski spisywał się bardzo dobrze, strzelając 8 bramek i notując jedną asystę w 17 spotkaniach ligowych. Łącznie w barwach Jagi zanotował 128 występów (25 bramek i 9 asyst). Kontrakt wycenianego przez portal transfermarkt na 750 tys. euro zawodnika obowiązuje do końca obecnego roku.

Przypomnijmy, że Jagiellonia pożegnała w tym okienku również Cilliana Sheridana oraz Romana Bezjaka, co zwiastuje, że lada moment powinniśmy spodziewać się ich następców. 

Komentarze