Japoński skrzydłowy nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin!

Początek roku kalendarzowego to okres, w którym kluby poszukują nowych zawodników, którzy podniosą poziom sportowy. W Szczecinie uznano, że zawodnikiem takim będzie 27-letni Japończyk Jin Izumisawa. Mierzący 165 cm wzrostu piłkarz występuje głównie na pozycji lewego skrzydłowego. 


Izumisawa do tej pory występował tylko w swoim kraju. Pogoń będzie więc jego pierwszym zagranicznym klubem w karierze. Na koncie ma 70 występów w J-League, która poziomem przewyższa naszą Ekstraklasę. W ubiegłym sezonie rozegrał jednak zaledwie 3 spotkania na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Japonii w barwach Gamby Osaka (0 bramek, 1 asysta). Poza tym grał w 3-ligowych rezerwach klubu (8 spotkań - 2 bramki i asysta), a także w 2-ligowym Tokyo Verdy (17 spotkań - 3 bramki i 3 asysty). Izumisawa rozegrał również 3 mecze w krajowym pucharze notując w nich 2 asysty.

Dyrektor sportowy Pogoni - Dariusz Adamczuk wiąże jednak spore nadzieje z nowym nabytkiem: - Tranfer Jina ma dać nam sporo jakości na skrzydłach. Jest to piłkarz z doświadczeniem w lidze japońskiej, a więc sporo silniejszej od naszej. Liczymy, że jego przybycie da kibicom wiele radości. - możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu. 

Portal transfermarkt.pl wycenia Japończyka na 550 tys. euro. 

Komentarze