Bramka Roberta Lewandowskiego przeciwko VfB Stuttgart! [VIDEO]

Robert Lewandowski po raz kolejny poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa. W dzisiejszym spotkaniu napastnik reprezentacji Polski zanotował trafienie i asystę przeciwko VfB Stuttgart (4:1).

Lewandowski swój udział miał już przy pierwszej bramce dla Bawarczyków, asystując przy trafieniu Thiago Alcantary. Na przerwę podopieczni Nico Kovaca schodzili jednak remisując 1:1, gdyż w 26. minucie Stuttgart za sprawą trafienia Anastasiosa Donisa odpowiedział na bramkę mistrzów Niemiec.

Po zmianie stron to gospodarze byli już stroną dominującą. W 55. minucie samobójcze trafienie zanotował Christian Gentner, a 10 minut później okazji do podwyższenia prowadzenia z rzutu karnego nie wykorzystał Lewandowski. W 71. minucie zrobił to jednak Leon Goretzka i niemal pewne było już, że Bayern wygra to spotkanie i utrzyma 6-punktową stratę do liderującej Borussi Dortmund. W 84. minucie Lewandowski zrewanżował się za swój wcześniejszy błąd i ustalił wynik spotkania na 4:1.

W następnej kolejce Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, natomiast lider z Dortmundu zagra we Frankfurcie z Eintrachtem.