Krajowy ranking UEFA: Ekstraklasa notuje zjazd. Będzie jeszcze gorzej?!

Dwa lata z rzędu bez fazy grupowej europejskich pucharów sprawiły, że LOTTO Ekstraklasa w krajowym rankingu UEFA notowana jest coraz niżej. Zamiast przybliżać się do czołowej "15" gwarantującej 2 zespoły w el. LM, osuwamy się w rankingu za kolejne kraje.


Przed sezonem 17/18 polska liga zajmowała w zestawieniu 20. pozycję. Brak fazy grupowej choćby Ligi Europy spowodował, że po poprzedniej edycji europejskich pucharów spadliśmy na miejsce 21. Szansę na poprawę dość przeciętnej lokaty zaprzepaściliśmy jednak w obecnych rozgrywkach nie kwalifikując się nawet do fazy play-off LE. Aktualnie zajmujemy miejsce 22. m.in. za Szkocją, Białorusią, Serbią czy Cyprem. Tuż za nami klasyfikowane są: Szwecja i Norwegia, mające w fazie grupowej LE swoich przedstawicieli. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że i one wyprzedzą nas w rankingu. Niewiele traci do nas również Azerbejdżan i przewiduje, że w następnym notowaniu po zakończeniu fazy grupowej będziemy także za nim, plasując się w okolicach miejsca 25.

źródło: http://blog.kalendarz-kibica.pl


Jeżeli w przyszłym roku ponownie żadna z drużyn LOTTO Ekstraklasy nie będzie punktowała jesienią, czeka nas kolejny zjazd w rankingu. Oznaczało będzie to konieczność rozpoczęcia przygody z pucharami już od I rundy eliminacji przez wszystkie drużyny (obecnie zdobywca Pucharu Polski zaczyna od II rundy el.LE).

Komentarze