Starcie na szczycie w Gliwicach! Kto liderem po 3. kolejce?

Już dziś o godzinie 18. czeka nas starcie na szczycie LOTTO Ekstraklasy. Piast Gliwice podejmie przed własną publicznością Zagłębie Lubin. Obie ekipy przed tą kolejką mają na koncie komplet punktów. Piast Gliwice pokonał do tej pory Zagłębie Sosnowiec (2:1) i Pogoń Szczecin (2:0). Zagłębie Lubin natomiast okazało się lepsze od Legii Warszawa (3:1) oraz podobnie jak Piast - Zagłębia Sosnowiec (2:1). Teraz wicemistrz i 3. druzyna sezonu 15/16 zmierzą się w walce o fotel lidera LOTTO Ekstraklasy.

Według bukmacherów nieznacznym faworytem jest zespół gospodarzy, jednak moim zdaniem mecz ten faworyta nie ma. Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło sie bezbramkowym remisem, jednak patrząc na formę strzelecką obu drużyn (co najmniej dwie zdobyte bramki w każdym ze spotkań) jestem przekonany, że i dzisiaj doczekamy sie kilku trafień.

Wśród nieobecnych po stronie gospodarzy znajduje się kontuzjowany Gerard Badia, natomiast w ekipie gości z tego samego powodu brakuje Kamila Mazka i Konrada Forenca. Sędzią tego spotkania będzie Paweł Gil. 

Komentarze