Podział punktów w Warszawie po nieciekawym spotkaniu

Legia Warszawa zremisowała z Lechią Gdańsk (0:0) w 3. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Na ławce trenerskiej mistrzów Polski zasiadł w roli tymczasowego szkoleniowca Aleksandar Vuković.

źródło: pl.wikipedia.org

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny gości. Legia Warszawa nie była w stanie przedostać się w pole karne rywala. W 17. minucie przed szansą na otwarcie wyniku spotkania stanął Błażej Augustyn, jednak jego strzał głową z ostrego kąta obronił Arkadiusz Malarz. Pierwszą dogodną sytuację mistrz Polski stworzył sobie dopiero w 29. minucie meczu, kiedy to lewą stroną podłączył się Hlousek. Jego podanie w pole karne zostało wybite pod nogi Cafu, ale strzał Portugalczyka został zablokowany. Ostatnie minuty pierwszej połowy to przebudzenie zespołu Aleksandara Vukovicia, które nie przyniosło jednak prowadzenia przed przerwą.

W drugiej połowie to Legia zaczęła dominować w tym spotkaniu, "zamykając" Lechię na jej połowie boiska. Nie przełożyło się to jednak na zmianę wyniku meczu w pierwszych minutach po przerwie. Goście zagrozili bramce Malarza w 70. minucie, kiedy to minimalnie niecelny strzał z dystansu oddał Paweł Stolarski. Ostatecznie żadna ze stron nie znalazła sposobu na sforsowanie obrony rywala i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Legia Warszawa 0:0 Lechia Gdańsk (0:0)

Legia Warszawa: Malarz – Vešović, Wieteska, Astiz, Hloušek (82' Philipps) – Kucharczyk, Cafú (60' Nagy), Mączyński, Szymański – Kante, Carlitos (46' Antolić)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Stolarski, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Michał Mak (62' Fila), Kubicki, Łukasik, Lipski (76' Sopoćko), Haraslin (86' Chrzanowski) – F. Paixao

Widzów: 21 932