Czołowy zawodnik Legii trafi do CSKA Moskwa?

Wicemistrzowie Rosji są poważnie zainteresowani młodym pomocnikiem Legii Warszawa - Sebastianem Szymańskim. Dla mistrzów Polski sprzedaż utalentowanego piłkarza, byłaby szansą na podreperowanie nadszarpniętego ostatnio budżetu.

  
Odpadnięcie już w II rundzie el. Ligi Mistrzów i nienajlepsza postawa w el. Ligi Europy, sprawiają, że nad zespołem ze stolicy zawisły czarne chmury. Drugi z rzędu brak gier w fazie grupowej rozgrywek europejskich, oznaczał będzie sporą dziurę w budżecie klubu. Jeżeli Legia nie wyeliminuje w czwartek luksemburskiego F91 Dudelange, a następnie rumuńskiego CFR Cluj, zmuszona będzie do sprzedaży kluczowych graczy.

Jak poinformował na swoim twitterowym koncie Łukasz Olkowicz - zainteresowanie Sebastianem Szymańskim wyraża CSKA Moskwa. Prawdopodobnie dopiero po rewanżu w III rundzie eliminacji Ligi Europy zostanie podjęta decyzja odnośnie jego przyszłości. Prezes Dariusz Mioduski za swojego utalentowanego zawodnika żądał będzie zapewne nie mniej niż 3 mln euro.W ubiegłym sezonie 19-latek rozegrał przy Łazienkowskiej w barwach pierwszego zespołu 33 spotkania, w których zanotował 8 bramek i 6 asyst. Ponadto występował również w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA (3 mecze) i III- ligowych rezerwach (2 mecze). W obecnie trwającym sezonie rozegrał 7 spotkań. Portal transfermarkt wycenia Szymańskiego na 3 mln euro.  

Komentarze