Gdzie obejrzeć Superpuchar Polski? Legia Warszawa zmierzy się z Arką Gdynia o pierwsze trofeum!

Już dziś o godzinie 20.00 w meczu o Superpuchar Polski Legia Warszawa podejmie na własnym stadionie Arkę Gdynia. Przed rokiem górą w tym starciu byli piłkarze z Pomorza prowadzeni wówczas przez Leszka Ojrzyńskiego.


Oba zespoły powalczą o to trofeum z nowymi szkoleniowcami na ławce trenerskiej. Dean Klafurić i Zbigniew Smółka nie zamierzają w żaden sposób odpuszczać tego spotkania i wystawią podstawowy skład. W zespole mistrza Polski nie widać zbyt dużych zmian personalnych. Skład z ubiegłego sezonu wzmocniony został o Carlitosa i Jose Kante, co powinno zwiększyć siłę ofensywną Legii. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Arce Gdynia. Z zespołem pożegnali się m.in. Michał Marcjanik, Ruben Jurado, Marcin Warcholak, Sergey Krivets, Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch czy kończący karierę Krzysztof Sobieraj i Antoni Łukasiewicz. W ich miejsce Arka znalazła jednak kilku ciekawych graczy. Do zespołu dołączyli zawodnicy tacy jak: Aleksandar Kolev, Goran Cvijanović, Nabil Aankour Luka Maric czy Christian Maghoma. 

Faworytem tego spotkania jest Legia Warszawa, za którą przemawia przede wszystkim zgranie piłkarzy i ich indywidualne umiejętności. Poza tym mistrz Polski ma już za sobą pierwszy mecz o stawkę, w którym pokonał irlandzki Cork City 1:0. 

Początek spotkania o godzinie 20. Transmisja meczu na Polsacie Sport i Super Polsacie dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Komentarze