Młody talent z Nice I Ligi wzmocni Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław tego lata planuje nieco odmłodzić zespół. Z klubem pożegnali się już Mateusz Lewandowski, Tim Rieder, Michał Mak oraz Boban Jović. Wszystkim zakończył się okres wypożyczenia do WKS-u. W ich miejsce przyszło kilku młodszych zawodników. Kolejnym z nich jest 20-letni Jakub Łabojko, który podpisał trzyletni kontrakt.


Łabojko występuje na pozycji środkowego pomocnika, choć jak sam przyznaje nieźle radzi sobie jako pomocnik defensywny. W poprzednim sezonie reprezentował barwy I-ligowego Rakowa Częstochowa, rozgrywając na zapleczu LOTTO Ekstraklasy 30 spotkań (2 bramki i 1 asysta). Nowy zawodnik kosztował Śląsk Wrocław około 350 tys. złotych.

- Było zainteresowanie kilku klubów, ale to Śląsk przedstawił mi cały plan rozwoju na najbliższe lata i wierzę, że projekt pana dyrektora Dariusza Sztylki i pana trenera Tadeusza Pawłowskiego może mi dać coś więcej. Śląsk to duży, renomowany klub. Cieszę się, że teraz jestem jego częścią - możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Wcześniej Śląsk Wrocław zakontraktował 23-letniego Daniela Szczepana z GKSu 1962 Jastrzębie oraz 21- letniego Damiana Gąskę z Wigier Suwałki.

Komentarze