Lech Poznań pokonał mistrza Izraela w sparingu!

Po zwycięstwie nad Wartą Poznań 2:0, tym razem Lech Poznań ograł w spotkaniu towarzyskim mistrza Izraela Hapoel Beer Shewa 2:1. Bramki dla Kolejorza zdobyli Vernon De Marco i Łukasz Trałka.

Hapoel Beer Shewa po raz trzeci z rzędu zdobył mistrzostwo Izraela. W poprzednim sezonie w eliminacjach Ligi Mistrzów doszedł do fazy play-off, w której musiał uznać wyższość słoweńskiego Mariboru. W fazie grupowej Ligi Europy zajał 4. pozycję z 4pkt rywalizując z Viktorią Pilzno, Steauą Bukareszt i FC Lugano.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo szybko zdobytej bramki przez Hapoel. Już w 1. minucie na listę strzelców wpisał się Taha. Na odpowiedź Lecha nie trzeba było długo czekać, bo już w 6. minucie bramkę wyrównującą zdobył Vernon De Marco. Tuż przed przerwą zespół Ivana Djurdjevicia na prowadzenie wyprowadził Łukasz Trałka. Po przerwie wynik nie uległ zmianie.

Lech Poznań 2:1 Hapoel Beer Shewa (2:1)

Lech Poznań (I połowa): Putnocky - Cywka, Janicki, De Marco, Kostevych - Barkroth, Trałka, Radut, Jevtić, Jóźwiak - Tomczyk

Lech Poznań (II połowa): Burić - Orłowski, Janicki, Rogne - Klupś, Cywka, Gajos, Radut, Tomasik - Makuszewski, Gytkjaer