LOTTO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Legii. Lech i Jagiellonia pod presją

Legia Warszawa pokonała Koronę Kielce (3:1) i przynajmniej do soboty pozostanie na pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy. W meczu inaugurującym 33. kolejkę wysokie zwycięstwo odniósł Piast Gliwice, który pokonał Arkę Gdynia aż 5:1.

Obie ekipy od samego początku narzuciły wysokie tempo gry. Pomimo kilku groźnych sytuacji w pierwszej połowie, zespoły na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie. W drugiej połowie za strzelanie bramek wzięła się Legia. Pierwsza z nich padła w 48. minucie a jej autorem był Sebastian Szymański, który silnym strzałem zza pola karnego nie dał szans Zlatanowi Alomericiovi. Kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Jarosław Niezgoda, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gości. W ostatnim kwadransie stołeczny zespół za sprawą faulowanego w polu karnym Cafu wywalczył rzut karny. Bezbłędnie wykonał go powracający po kontuzji Miroslav Radović. Honorowe trafienie dla Korony zaliczył w 89. minucie Goran Cvijanović, strzałem zza pola karnego.

Legia Warszawa odniosła tym samym 19. zwycięstwo i z dorobkiem 60 punktów objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Jutro Lech Poznań zmierzy się z Górnikiem Zabrze (godz. 20.30) natomiast Jagiellonia Białystok podejmie Wisłę Kraków w niedzielę o godzinie 18.00 .

Legia Warszawa 3:1 Korona Kielce (0:0)

1:0 48' Sebastian Szymański
2:0 57' Jarosław Niezgoda
3:0 79' Miroslav Radović
3:1 89' Goran Cvijanović

Legia Warszawa: Malarz - Vesović, Astiz, Pazdan, Hlousek - Philipps, Remy - Pasquato (61' Cafu), Szymański, Hamalainen (69' Radović) - Niezgoda (80' Kucharczyk)

Korona Kielce: Alomerović - Kosakiewicz, Rymaniak, Kovacević, Kallaste - Janjić, Możdżeń (64' Cebula), Petrak (60' Cvijanović), Gardawski - Kaczarava, Soriano (59' Kiełb)

Sędzia: Piotr Lasyk